Два види добрив заборонили завозити в Україну

Дефіцит мінеральних добрив на українському ринку складає 34%
22.01.2018

Російські добрива більше не ввозитимуть на територію України. Кабінет Міністрів України постановив заборонити імпорт сульфату амонію та суміші нітрату амонію з карбонатом кальцію, які постачали із Російської Федерації.

Як пише “Народна Правда” із посиланням на“SuperAgronom”, дані добрива будуть частково виробляти в Україні, а також завозити із сусідньої Білорусі. Заборона ввезення російських добрив буде діяти до кінця 2018 року. Потреби держави у сульфаті амонія складають за рік 50,6 тисяч тонн. А задовольнити сільськогосподарських виробників сумішшю нітрату амонію із карбонатом кальцію може 101 тисяча тонн добрива.

За даними Державної статистики України, із початку 2017 року на територію України було завезено 264,6 тисяч тонн сульфату амонію розміром 34 млн гривень. Варто зазначити, що з Росії імпортували 186,5 тисяч тонн (70,5% від загальної кількості імпорту), з Білорусі — 73,6 тис. тонн (27,8%). Суміші нітрату амонію з карбонатом кальцію було завезено 216,1 тис. тонн товару розміром 42,4 млн доларів. При тому з Росії було імпортовано 214,2 тисяч тонн, що становить 99,1% від загальної кількості.

Як раніше зазначала “Народна Правда”, РФ запустила в обхід української території близько 60 пасажирських та 30 вантажних потягів. За словами міністра інфраструктури України Володимира Омеляна таке рішення не матиме негативних наслідків для українців, а, навпаки, збереже державу від терактів.

Нагадаємо, що структура імпорту-експорту між РФ та Україною в цілому залишається незмінною. У нинішньому році, як в попередніх, левову частку імпорту з Росії становить мінеральне паливо, нафта та продукти нафтоперегонки.