Заборона ввезення незареєстрованих пестицидів шкодить розвитку АПК – нардеп

Аграрії Київщини розраховують на середню врожайність озимих не менш 60 ц/га
30.06.2017
В Україні скорочується виробництво сільгосппродукції – Держстат
30.06.2017

Статтею 4 Закону України «Про пестициди та агрохімікати» передбачено, що завозити та застосовувати незареєстровані в Україні пестициди можна лише за умови їх державної реєстрації в країні, де вони виробляються, але така норма позбавляє українських аграріїв найбільш сучасних та інноваційних продуктів. Таку думку висловив голова земельного підкомітету Аграрного комітету ВРУ, народний депутат Олег Кулініч, коментуючи поданий ним законопроект №6606.

«Через таку вимогу унеможливлюється доступ новітніх оригінальних засобів захисту рослин  до державних випробувань та подальшої реєстрації в Україні, а українські аграрії втрачають можливість використовувати передові технології», – зазначив Кулініч.

Депутат вважає, що якийсь час тому цією забороною законодавство намагалося обмежити потрапляння в Україну неякісних або контрафактних засобів, але зараз на практиці ця норма, навпаки, має негативні наслідки.

«Крім того, ця норма фактично є втручанням в законодавство іншої держави, адже питання реєстрації того чи іншого препарату, який виробляється за кордоном – це компетенція країни-виробника. Більше того, у самої країни-виробника може і не бути вимог щодо такої реєстрації, тож чому ми змушуємо іноземного виробника робити те, чого навіть не вимагає його національне законодавство?», – переконаний Кулініч.

Також, зі слів Олега Кулініча, на практиці цю норму у ряді випадків неможливо виконати. Наприклад, коли у країні виготовлення такого препарату просто-напросто відсутні шкідники, хвороби чи сільськогосподарські культури, для яких такий препарат призначений. Відповідно, у країні-виробнику неможливо провести і польові дослідження такого препарату.